Akıllı Perakende

AKILLI PERAKENDE


Perakende ve Ağırlama sektörlerinde rekabetin ve müşterinin tüm bilgilere internet üzerinden erişim imkanlarının hızla artmasıyla Akıllı Perakende uygulamaların önemi her geçen gün artmaktadır.

Perakendede Dijital Dönüşüm

Tüm dünyada E-Dönüşüm alanında tüm şirketlerin önemli yatırımlar yaptığı günümüzde perakende ve ağırlama sektörlerinde klasik Digital Signage, POS ve Kiosk uygulamalarının yanında Interaktif Digital Signage, Android POS Terminalleri, Android Ödeme Terminalleri, Fonksiyonel Kiosk ve Mobil Tabletler müşterileri tanıma, müşteri memnuniyetini arttırma veya ödeme alma amacıyla yaygın bir şekilde kullanılmaya başlamıştır.

Birçok perakende zinciri müşterilerine mağaza içerisinde farklı bir deneyim sunmak ve ürünlerini daha iyi anlatmak için interaktif ekranları daha yaygın bir şekilde kullanmayı hedeflemektedir. Özellikle mağazada bulunmayan ürünlerin bilgilerinin interaktif ekranlar ile sunulması ve sipariş verme imkanı yaratılması tüm dünyada en popüler Akıllı Perakende uygulamalarından birisidir. Bu teknoloji sayesinde aynı mağaza ortamında sonsuz bir ürün rafı yaratılarak müşteri memnuniyetinin ve dolayısıyla satışların arttığı artık tüm endüstride kabul görmüş bir gerçektir. Yeni nesil perakende uygulamalarında tamamen dijital mağazalar da artık tüm dünyada hızla çoğalmakta ve müşteri deneyimini farklı boyutlara taşımaktadır.

Fast Food sektöründe “self-Order” olarak adlandırılan ve müşterinin kasaya gitmeden interaktif bir terminal vasıtası ile siparişini rahatça verebildiği Self Servis uygulamalar tüm dünyada hayata geçirilerek verimlilik artışı ve daha fazla gelir yaratılmasına yardımcı olmaktadır. Birçok Fast Food zinciri Self-Order kioskları ile neredeyse kasalardan hiç sipariş almamayı hedefleyerek maliyetlerini düşürmektedir.

Akıllı Perakende İçin
Doğru Ürün Seçimi

Günümüzde artık banka şubeleri, eczaneler, petrol istasyonları, havaalanları ve tren garları gibi daha önce sadece bulundukları sektör ile ilgili faaliyet gösteren noktalar da önemli birer perakende alanına dönüşmüştür. Bu iş alanlarında da müşteri memnuniyetini arttırmak için akıllı sistemler yaygın bir şekilde kullanılmakta ve yeni nesil teknoloji müşterilerin hizmetine sunulmaktadır.

Tüm bu gelişmeler ülkemizde de yakından takip edilmekte ve başarılı uygulamalar hayata geçirilmektedir. Böyle geniş kapsamlı ve müşteri ile direkt etkileşim halinde olan çözümlerin başarıya ulaşması doğru ürün seçimi ve projelendirmenin önemini arttırmaktadır.

TÜRKİYE’NİN EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ


Noya Bilgisayar, Akıllı Perakende ve Ağırlama uygulamaları için Türkiye Distribütörü olduğu Elo Touch Solutions, Sunmi, Poindus, gibi kendi alanında dünyanın en önemli markaları yanında kendi tasarladığı ve ürettiği ürünleri barındıran E-Life Kiosk çözümleri ile gelişmiş ve yüksek kaliteli ürünleri müşteri ve iş ortaklarına sunmaktadır.

e-life-logo
elotouch copy
sunmi
poindus-logo
getac