İstanbul Havalimanı Otomatik Yakıt İkmal Sisteminde
Getac F110 Dayanıklı Tabletler Kullanılıyor

İstanbul Havalimanı Otomatik Yakıt İkmal Sisteminde
Getac F110 Dayanıklı Tabletler Kullanılıyor

KULLANILAN ÜRÜN
Getac F110 Tam Dayanıklı Tablet PC
projeicon_whiteb
PROJE ADEDİ
72
PROJE YILI
’19

PROJE AÇIKLAMASI
İstanbul Havalimanı, günde 700’e yakın uçağın kullanması beklenen otomatik yakıt ikmal sistemini Getac F110 dayanıklı tabletleri ile optimize ederek uçakların hızlı ve hatasız ikmal yapmasını sağlıyor.

Tüm fazları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul Havalimanı’nın, sektörünün en iyisi kabul edilen otomatik uçak yakıt ikmal sisteminin işletiminde Türkiye Distribütörü ve Yetkili Servis Merkezi olduğumuz Getac’ın ürettiği dayanıklı tabletler kullanılmaya başlandı. İGA Havalimanı Akaryakıt Hizmetleri A.Ş’nin işlettiği dünyanın en büyük depolama ve hidrant sistemlerinin iletim optimizasyonunda kullanılmaya başlanan Getac F110 dayanıklı tabletleri, ikmal araç filosunun apron üzerinde herhangi bir noktadan merkezi kontrol sistemine bağlanmasını ve otomatik yakıt ikmal sürecini başlatmasını sağlıyor. Bunun sonucunda her uçak yaklaşık 45 dakika içinde bir sonraki uçuşu için hazır hale gelebiliyor.

İGA Havalimanı Akaryakıt Hizmetleri A.Ş. tarafından işletilen teknoloji harikası otomatik yakıt ikmal sistemi, 6,5 milyon metre kare genişliğindeki tüm apron alanını kapsayan bir sistem. Bu sistem klasik yakıt kamyonlarıyla kıyaslandığında daha hızlı, daha hassas yakıt ikmali yapmasının yanında apronda sıkışıklığın azalması ve işlemlerin daha güvenli şekilde yapılması dâhil bir çok avantaj sunuyor. Getac’ın sunduğu her türlü zorlu şarta dayanıklı ekipmanlar bu yenilikçi sistemin kalbinde yer alıyor. Yeni gelen uçakların karşılanması ve apronun altında bulunan yakıt pompalarına bağlanması için, her biri Getac F110 tablet ile donatılmış olan 60 ikmal aracı kullanılıyor. İkmal araçlarının operatörleri merkezle iletişim kurmak, yakıt ikmalini başlatmak, gerekli yakıt miktarını tam ve otomatik olarak iletmek amacıyla tabletin içinde yer alan güçlü 4G bağlantıdan yararlanıyor. Operatörler aynı şekilde bir sonraki uçak alana iner inmez yeni uçağı karşılayabilecek pozisyonu almak üzere tabletler üzerinden yönlendiriliyor.

Projede kullanılan Getac F110 Dayanıklı Tabletler aynı zamanda apronda kullanılan 50 elektrikli ikmal aracının kalan akü ömrünü de izliyor. Tabletin büyük boyutlu 11.6″ ekranı ve güçlü işlemcisi sayesinde operatörler hem yakıt ikmal sürecini hem de akü ömrünü aynı anda izleyebilmek için ekran görüntüsünü ikiye bölebiliyor. Doğrudan güneş ışığı veya yağmur altında yapılan çalışmalar dahil, her şart altında kolay okunabilecek ve çalıştırılabilecek şekilde tasarlanan tabletler, toz, su veya titreşim gibi dış etkenlere karşı son derece dayanıklı.

GETAC
F110 Tam Dayanıklı
Tablet PC
GetacF110tamdayaniklitablet2
GETAC
Her sektöre uygun
dayanıklı tabletleri keşfedin!
Projelerinizde kullanabileceğiniz benzer ürünler